Novruzəli Aslanov: Şamaxıda gənclərlə görüş insan kapitalının inkişafında mühüm əhəmiyyət daşıyır
(Dünən, 10:00)
Fevralın 19-da Milli Məclisin deputatları Tamam Cəfərova, Şahin Seyidzadə, Elçin Mirzəbəyli və Novruzəli Aslanov **Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Şamaxı filialı**nda “İnsan kapitalının inkişafında gənclərin rolu” mövzusunda tələbələrlə görüş keçiriblər. Bu barədə Shir.az-a açıqlamasında Milli Məclisin üzvü Novruzəli Aslanov məlumat verib. Deputat bildirib ki, görüş onda xoş və qürurverici təəssüratlar yaradıb. Onun sözlərinə görə, tədbirdən əvvəl filialın şəhid-məzunlarının
TƏBİB in icraçı direktoru Vüqar Qurbanov vəzifəsindən çıxarılıb. Shir.az xəbər verir ki, bu barədə Axar.az Bakupost.az-a istinadla məlumat yayıb. Bildirilir ki, sədrin səlahiyyətlərinin icrası qurumun müavini Anar İsrafilova həvalə olunub. Hələlik rəsmi qurumlar tərəfindən Vüqar Qurbanovun vəzifədən azad edilməsinin səbəbləri açıqlanmayıb. Məsələ ilə bağlı əlavə məlumat veriləcəyi gözlənilir.
Xəbər verdiyimiz kimi, Fövqəladə Hallar Nazirliyinə iki yeni nazir müavini təyin edilib. Belə ki, Yusif Nəbiyev və Xanlar Cəbrayılov nazir Kəmaləddin Heydərovun müavini olublar. Shir.az Qaynarinfo-ya istinadən xəbər verir ki, Yusif Mahmud oğlu Nəbiyev uzun illərdir Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Baş yanğın təhlükəsizliyi eksperti vəzifəsində çalışıb. O, 14 dekabr 2012-ci ildə "daxili xidmət general-mayoru" rütbəsi alıb, 2018-ci ildə isə "Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə"
Xətai Rayon İcra Hakimiyyəti nin başçısı Rafiq Quliyevə ağır itki üz verib. Shir.az xəbər verir ki, icra başçısının atası Çəpərxan Quliyev vəfat edib. Mərhum bu gün Bakı şəhərində yerləşən Dədə Qorqud qəbiristanlığında torpağa tapşırılıb. Qeyd edək ki, Rafiq Quliyev Qarabağ qazisidir.
Fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərova iki müavin təyin edilib. Shir.az Qaynarinfo-ya istinadən xəbər verir ki, bunlardan biri Cəbrayıl Eldar oğlu Xanlarovdur. O, bir neçə gün əvvəl işdən azad edilən Orucəli Hacıyevi əvəz edib. Cəbrayıl Xanlarov bu təyinatadək Tikintidə Təhlükəsizliyə Nəzarət Dövlət Agentliyinin rəisi idi. Həmçinin Yusif Nəbiyev nazir müavini təyin olunub. O, bu vəzifədə işdən çıxarılan Etibar Mirzəyevi əvəzləyib. Qeyd edək ki, Yusif Nəbiyev FHN-in yanğın təhlükəsizliyi
Cəmiyyət güclü qadını sevir. Ayaqda qalanı, hər şeyin öhdəsindən gələnı, susanı, dözəni, yıxılsa da yıxıldığını bildirməyəni… Güclü qadın obrazı hamının xoşuna gəlir. Çünki o, rahatdır. Şikayət etmir. Ağlamır. Yük olmur. Hətta başqasının yükünü də çiyninə alır. Amma bir sual var: Bəs o qadının yorulan tərəfini kim görür? Hər gecə içində səssizcə çökən, amma səhər yenə gülümsəyən qadını kim anlayır? “Yaxşıyam” deyib keçən, amma içində min sual gəzdirən qadını kim eşidir? Axı güclü olmaq hər
DTX: Hakimiyyətin zorla ələ keçirilməsinə yönələn fəaliyyətlərlə bağlı cinayət işi açılıb
(12-02-2026, 15:30)
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti (DTX) xarici xüsusi xidmət orqanlarının Azərbaycanın təhlükəsizliyinə, milli maraq və mənafelərinə qarşı həyata keçirdikləri təxribat-pozuculuq fəaliyyətinin qarşısının alınması istiqamətində kompleks tədbirlər həyata keçirib. Shir.az xəbər verir ki, bu barədə Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin Mətbuat xidməti məlumat yayıb. Bildirilib ki, görülmüş tədbirlər nəticəsində Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları – Mehdiyev Ramiz Ənvər oğlu, Abbasov Abbas Aydın oğlu,
Paytaxtın Nərimanov, Səbail və Nəsimi rayonlarında yerləşən zərgərlik mağazalarından oğurluq etməkdə şübhəli bilinən şəxs saxlanılıb. Shir.az xəbər verir ki, 5 min manat dəyərində qızıl-zinət əşyalarının oğurlanmasında şübhəli bilinən şəxs Nərimanov Rayon Polis İdarəsinin 18-ci Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat tədbirləri nəticəsində tutulub. Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, həmin şəxs mağazalara müştəri qismində daxil olaraq satıcıların diqqətini yayındırmaqla qızıl
Tərtər Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilib
(12-02-2026, 13:00)
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Tərtər Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin rəisi polkovnik Mübariz Əli oğlu Əliyev vəzifəsindən azad edilib. Shir.az Axar.az-a istinadən xəbər verir ki, fövqəladə hallar naziri general-polkovnik Kəmaləddin Heydərovun müvafiq əmri ilə 2009-cu ildən bu vəzifəni icra edən, “qoca” ləqəbi ilə tanınan polkovnik Mübariz Əliyev təqaüdə göndərilib. Nazirin digər əmri ilə daxili xidmət mayoru Babək Pərviz oğlu Zeynalov
Milli Məclisin sabiq deputatı, Ana Vətən Partiyasının keçmiş sədri Fəzail Ağamalı vəfat edib. Shir.az xəbər verir ki, bu barədə Report-a Milli Məclisin deputatı Səbinə Salmanova məlumat verib. O, 78 yaşında Türkiyədə dünyasını dəyişib.