Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Amerika Birləşmiş Ştatlarına işgüzar səfəri fevralın 19-da başa çatıb. Shir.az xəbər verir ki, bu barədə Prezidentin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Milli Məclisin yaz sessiyasının növbəti plenar iclası başlayıb. Shir.az xəbər verir ki, iclasın gündəliyində "Avropa Şurasının İnsan orqanlarının alverinə qarşı Konvensiyası"nın təsdiq edilməsi haqqında qanun layihəsi daxil olmaqla, ümumilikdə 10 məsələ var. İclas spiker Sahibə Qafarovanın sədrliyi ilə keçirilir.
(Bu gün, 10:00)
Fevralın 19-da Milli Məclisin deputatları Tamam Cəfərova, Şahin Seyidzadə, Elçin Mirzəbəyli və Novruzəli Aslanov **Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Şamaxı filialı**nda “İnsan kapitalının inkişafında gənclərin rolu” mövzusunda tələbələrlə görüş keçiriblər. Bu barədə Shir.az-a açıqlamasında Milli Məclisin üzvü Novruzəli Aslanov məlumat verib. Deputat bildirib ki, görüş onda xoş və qürurverici təəssüratlar yaradıb. Onun sözlərinə görə, tədbirdən əvvəl filialın şəhid-məzunlarının