İlham Əliyevin ABŞ səfəri başa çatdı                        Milli Məclisin növbəti plenar iclası başladı                        Novruzəli Aslanov: Şamaxıda gənclərlə görüş insan kapitalının inkişafında mühüm əhəmiyyət daşıyır                        Novruzəli Aslanov: Azərbaycan–Serbiya Strateji Tərəfdaşlıq Şurası iqtisadi əməkdaşlıqda yeni mərhələdir                        Nazir Nihad Muxtarlıya yüksək vəzifə verdi                        TƏBİB-in icraçı direktoru vəzifəsindən azad edilib                        Heydərovun yeni müavinləri kimlərdir? - Dosye                        Əliyev və Vuçiç qeyri-rəsmi səhər yeməyində - Foto                        Xətai rayonunun icra başçısına ağır itki üz verib                        İşdən çıxarılan nazir müavinlərinin yerinə təyinat                        İlham Əliyev litvalı həmkarını təbrik etdi                        Cəmiyyətdə “güclü qadın” anlayışı və onun daxili yükü                        Sualın arxasındakı niyyət, cavabın arxasındakı dövlət – Münhendə səslənən mesaj                        “Sevgililər Günü”-nün səssiz qəhrəmanları                        Баку и Вашингтон закрепили стратегический курс: Хартия открывает новую геополитическую реальность                        İlham Əliyev bu şəxsləri də təltif etdi                        Prezident bu hərbçiləri təltif etdi                        DTX: Hakimiyyətin zorla ələ keçirilməsinə yönələn fəaliyyətlərlə bağlı cinayət işi açılıb                        Onlara ali xüsusi rütbələr verildi                        Bakıda zərgərlik mağazalarından oğurluq edən şəxs saxlanılıb                        Tərtər Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilib                        ABŞ - Azərbaycan Strateji Tərəfdaşlığı Yeni Mərhələyə Keçdi - Novruzəli Aslanov                        Novruz Aslanov: Avropadakı ikili standartlar Cənubi Qafqazda sülh gündəliyini zəiflədir                        Fəzail Ağamalı vəfat etdi                        İlham Əliyev 2 fərman imzaladı                        Prezident komitə sədrini icra başçısı təyin etdi                        Pensiyalar artırıldı - Sərəncam                        Bu sahədə aparılan yoxlamalar daha bir il dayandırıldı                        Nərimanovda məktəblərdə təhlükəsizlik mövzusunda polis–məktəb görüşü keçirilib                        Adı Qürur, Soyadı Vətən Olan Qəhrəman -
Novruzəli Aslanov: Şamaxıda gənclərlə görüş insan kapitalının inkişafında mühüm əhəmiyyət daşıyır
Fevralın 19-da Milli Məclisin deputatları Tamam Cəfərova, Şahin Seyidzadə, Elçin MirzəbəyliNovruzəli Aslanov **Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Şamaxı filialı**nda “İnsan kapitalının inkişafında gənclərin rolu” mövzusunda tələbələrlə görüş keçiriblər.
Bu barədə Shir.az-a açıqlamasında Milli Məclisin üzvü Novruzəli Aslanov məlumat verib.
Deputat bildirib ki, görüş onda xoş və qürurverici təəssüratlar yaradıb. Onun sözlərinə görə, tədbirdən əvvəl filialın şəhid-məzunlarının xatirəsinə ucaldılmış abidə ziyarət olunub.
“Bu an bir daha göstərdi ki, bugünkü Azərbaycan gəncliyi həm Vətənə sədaqəti, həm də gələcəyə inamı özündə birləşdirən möhkəm mənəvi dayaqlara sahibdir”, – deyə deputat qeyd edib.
Görüş zamanı filialda yaradılmış müasir tədris infrastrukturu, akademik və psixoloji mühitlə tanışlıq da olub. Vurğulanıb ki, bu şərait gənclərin hərtərəfli inkişafına göstərilən dövlət qayğısının bariz nümunəsidir.
Tədbirin rəsmi hissəsində filialın direktoru, dosent Tünzalə Yusifova çıxış edərək Ulu Öndər Heydər Əliyevin gənclərlə bağlı strateji baxışının bu gün Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdırıb. Qeyd olunub ki, insan kapitalının əsasını savadlı, dünyagörüşlü və milli dəyərlərə bağlı gənclər təşkil edir.
Deputat əlavə edib ki, tələbələrlə dialoq zamanı onların sərbəst düşünməsi, məqsədyönlü sualları və gələcəyə dair aydın planları Azərbaycan gəncliyinin potensialını bir daha nümayiş etdirib.
“Belə düşünən, təşəbbüskar və məsuliyyətli gənclik Azərbaycanın insan kapitalının ən etibarlı təminatıdır. Regionlarda formalaşan intellektual potensial ölkəmizin gələcək inkişafının əsas dayaqlarındandır”, – deyə Novruzəli Aslanov vurğulayıb.