İlham Əliyevin ABŞ səfəri başa çatdı                        Milli Məclisin növbəti plenar iclası başladı                        Novruzəli Aslanov: Şamaxıda gənclərlə görüş insan kapitalının inkişafında mühüm əhəmiyyət daşıyır                        Novruzəli Aslanov: Azərbaycan–Serbiya Strateji Tərəfdaşlıq Şurası iqtisadi əməkdaşlıqda yeni mərhələdir                        Nazir Nihad Muxtarlıya yüksək vəzifə verdi                        TƏBİB-in icraçı direktoru vəzifəsindən azad edilib                        Heydərovun yeni müavinləri kimlərdir? - Dosye                        Əliyev və Vuçiç qeyri-rəsmi səhər yeməyində - Foto                        Xətai rayonunun icra başçısına ağır itki üz verib                        İşdən çıxarılan nazir müavinlərinin yerinə təyinat                        İlham Əliyev litvalı həmkarını təbrik etdi                        Cəmiyyətdə “güclü qadın” anlayışı və onun daxili yükü                        Sualın arxasındakı niyyət, cavabın arxasındakı dövlət – Münhendə səslənən mesaj                        “Sevgililər Günü”-nün səssiz qəhrəmanları                        Баку и Вашингтон закрепили стратегический курс: Хартия открывает новую геополитическую реальность                        İlham Əliyev bu şəxsləri də təltif etdi                        Prezident bu hərbçiləri təltif etdi                        DTX: Hakimiyyətin zorla ələ keçirilməsinə yönələn fəaliyyətlərlə bağlı cinayət işi açılıb                        Onlara ali xüsusi rütbələr verildi                        Bakıda zərgərlik mağazalarından oğurluq edən şəxs saxlanılıb                        Tərtər Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilib                        ABŞ - Azərbaycan Strateji Tərəfdaşlığı Yeni Mərhələyə Keçdi - Novruzəli Aslanov                        Novruz Aslanov: Avropadakı ikili standartlar Cənubi Qafqazda sülh gündəliyini zəiflədir                        Fəzail Ağamalı vəfat etdi                        İlham Əliyev 2 fərman imzaladı                        Prezident komitə sədrini icra başçısı təyin etdi                        Pensiyalar artırıldı - Sərəncam                        Bu sahədə aparılan yoxlamalar daha bir il dayandırıldı                        Nərimanovda məktəblərdə təhlükəsizlik mövzusunda polis–məktəb görüşü keçirilib                        Adı Qürur, Soyadı Vətən Olan Qəhrəman -
Azərbaycan tarixinə qızıl hərflərlə yazılmış, həm hüznü, həm də qüruru özündə daşıyan bir gündür - 27 Sentyabr
2020-ci ilin məhz bu günü Ermənistanın genişmiqyaslı təxribatlarına cavab olaraq, Azərbaycan Ordusu Vətən Müharibəsinə başladı. Bu müharibə 44 gün sürdü və Azərbaycanın tarixi zəfəri ilə başa çatdı.
Ancaq bu zəfər asan başa gəlmədi. Minlərlə igidsimətli Vətən övladı şəhidlik zirvəsinə ucaldı. Hər biri torpağın deyil, xalqın qəlbində əbədi yaşamaq haqqını qazandı.
27 Sentyabr - Anım Günü yalnız bir tarix deyil, bu gün şəhidlərin ruhuna ehtiramın, birlik və bərabərliyin, torpaq sevgisinin və millət ruhunun simvoludur. Hər il bu tarixdə bütün Azərbaycan xalqı başı dik, qürurla şəhidlərini anır, onların nurlu xatirəsini yad edir.
Bu gün məktəblərdə, universitetlərdə, dövlət qurumlarında və bütün ölkə boyunca şəhidlərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla anılır, onların ruhuna dualar oxunur. Şəhid ailələri, qazilər və Vətən müharibəsi iştirakçıları unudulmur, əksinə, xalqın ən ali dəyərləri kimi uca tutulur.
Vətən Müharibəsi Azərbaycanın yalnız torpaqlarını deyil, eyni zamanda milli qürurunu, birliyini və gücünü də geri qaytardı. Şəhidlərin qanı ilə yazılan bu tarix, gələcək nəsillərə vətənə necə sahib çıxmağın canlı dərsidir.
Biz bu gün şəhidlərimizi anmaqla yanaşı, onlara bir söz də veririk:
“Siz unudulmadınız, heç vaxt da unudulmayacaqsınız.”
Qoy bu torpaqda hər bir addım atdıqca, şəhidlərin ayaq izləri, hər baxışda onların qoruduğu səma və hər nəfəsdə onların ruhu hiss olunsun.
Ruhunuz qarşısında baş əyirik!
Yaşasın Azərbaycan!