İlham Əliyevin ABŞ səfəri başa çatdı                        Milli Məclisin növbəti plenar iclası başladı                        Novruzəli Aslanov: Şamaxıda gənclərlə görüş insan kapitalının inkişafında mühüm əhəmiyyət daşıyır                        Novruzəli Aslanov: Azərbaycan–Serbiya Strateji Tərəfdaşlıq Şurası iqtisadi əməkdaşlıqda yeni mərhələdir                        Nazir Nihad Muxtarlıya yüksək vəzifə verdi                        TƏBİB-in icraçı direktoru vəzifəsindən azad edilib                        Heydərovun yeni müavinləri kimlərdir? - Dosye                        Əliyev və Vuçiç qeyri-rəsmi səhər yeməyində - Foto                        Xətai rayonunun icra başçısına ağır itki üz verib                        İşdən çıxarılan nazir müavinlərinin yerinə təyinat                        İlham Əliyev litvalı həmkarını təbrik etdi                        Cəmiyyətdə “güclü qadın” anlayışı və onun daxili yükü                        Sualın arxasındakı niyyət, cavabın arxasındakı dövlət – Münhendə səslənən mesaj                        “Sevgililər Günü”-nün səssiz qəhrəmanları                        Баку и Вашингтон закрепили стратегический курс: Хартия открывает новую геополитическую реальность                        İlham Əliyev bu şəxsləri də təltif etdi                        Prezident bu hərbçiləri təltif etdi                        DTX: Hakimiyyətin zorla ələ keçirilməsinə yönələn fəaliyyətlərlə bağlı cinayət işi açılıb                        Onlara ali xüsusi rütbələr verildi                        Bakıda zərgərlik mağazalarından oğurluq edən şəxs saxlanılıb                        Tərtər Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilib                        ABŞ - Azərbaycan Strateji Tərəfdaşlığı Yeni Mərhələyə Keçdi - Novruzəli Aslanov                        Novruz Aslanov: Avropadakı ikili standartlar Cənubi Qafqazda sülh gündəliyini zəiflədir                        Fəzail Ağamalı vəfat etdi                        İlham Əliyev 2 fərman imzaladı                        Prezident komitə sədrini icra başçısı təyin etdi                        Pensiyalar artırıldı - Sərəncam                        Bu sahədə aparılan yoxlamalar daha bir il dayandırıldı                        Nərimanovda məktəblərdə təhlükəsizlik mövzusunda polis–məktəb görüşü keçirilib                        Adı Qürur, Soyadı Vətən Olan Qəhrəman -
"Azərişıq" ASC-nin “Hadrut” qovşaq yarımstansiyası ərazisində yerləşən Təlim Tədris Mərkəzində maarifləndirici tədbir keçirilib. Məqsəd Qarabağ və Şərqi Zəngəzur İqtisadi rayonuna daxil olan inzibati vahidliklərdə çalışan əməkdaşların, eyni zamanda ərazidə məskunlaşan əhalinin mina təhlükəsizliyi və mülkü müdafiə sahəsində lazımi biliklər əldə etməsidir. Tədbirdə əvvəlcə, iştirakçılar mina və partlamamış hərbi sursatlar barədə videoçarxı izləyiblər.
Shir.az xəbər verir, "Azərişıq" ASC-nin Təlim Tədris Mərkəzinin, Mülkü Müdafiə qərargahının, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin və Minatəmizləmə Agentliyinin nümayəndələri yeni işə qəbul olunmuş, təlim keçməmiş mütəxəsissləri və mülki əhalini məlumatlandırıblar. "Azad olunmuş ərazilərdə “Azərişıq” ASC-nin əməkdaşlarının və mülki əhalinin mina təhlükəsizliyi", “Sürpriz minalar və digər partlayıcı sürsatlar, eləcə də, yanğın zamanı davranış qaydaları” mövzusunda iştirakçılar maarifləndirilib.
"Təxirəsalınmaz İlk tibbi yardım" mövzusunda iştirakçılar maarifləndirilərkən yanğın zamanı yaralılara ilkin yardım və təxliyə qaydaları əyani şəkildə nümayiş etdirilib. “Mülki müdafiə sahəsində pilotsuz uçuş aparatlarının tətbiqi və PUA-nın təsnifatı” ilə bağlı da məlumatlar verilib.
Tədbirin ikinci hissəsi isə maraqlı təlimlə yadda qalıb. Təlim-Məşq Poliqonunda təlim məqsədilə quraşdırılan transfomatorda çıxan şərti yanğın zamanı yaralanan əməkdaş xilas edilərək ərazidən təxliyə olunub. Həmçinin, yanğının qarşısı alınıb.
Qeyd edək ki, "Azərişıq" ASC Qarabağ və Şərqi Zəngəzurla yanaşı ölkənin bütün regionlarında maarifləndirici tədbirlər və təlimlər həyata keçirir. Təhlükəsizlik qaydalarına əməl olunması və insan həyatının mühafizəsi məqsədilə belə tədbirlər gələcəkdə də davam etdiriləcək.