Cəmiyyətdə “güclü qadın” anlayışı və onun daxili yükü                        Sualın arxasındakı niyyət, cavabın arxasındakı dövlət – Münhendə səslənən mesaj                        “Sevgililər Günü”-nün səssiz qəhrəmanları                        Баку и Вашингтон закрепили стратегический курс: Хартия открывает новую геополитическую реальность                        İlham Əliyev bu şəxsləri də təltif etdi                        Prezident bu hərbçiləri təltif etdi                        DTX: Hakimiyyətin zorla ələ keçirilməsinə yönələn fəaliyyətlərlə bağlı cinayət işi açılıb                        Onlara ali xüsusi rütbələr verildi                        Bakıda zərgərlik mağazalarından oğurluq edən şəxs saxlanılıb                        Tərtər Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilib                        ABŞ - Azərbaycan Strateji Tərəfdaşlığı Yeni Mərhələyə Keçdi - Novruzəli Aslanov                        Novruz Aslanov: Avropadakı ikili standartlar Cənubi Qafqazda sülh gündəliyini zəiflədir                        Fəzail Ağamalı vəfat etdi                        İlham Əliyev 2 fərman imzaladı                        Prezident komitə sədrini icra başçısı təyin etdi                        Pensiyalar artırıldı - Sərəncam                        Bu sahədə aparılan yoxlamalar daha bir il dayandırıldı                        Nərimanovda məktəblərdə təhlükəsizlik mövzusunda polis–məktəb görüşü keçirilib                        Adı Qürur, Soyadı Vətən Olan Qəhrəman -                        Prezidentin AAYDA sədri təyin etdiyi Nəsirli kimdir?                        Saleh Məmmədov AAYDA İdarə Heyətinin sədri vəzifəsindən azad edilib                        İlham Əliyev iki fərman imzaladı                        Məktəb divarları arxasında cinayət…-                        Мирная политика Президента Ильхама Алиева стала примером для Южного Кавказа                        DSX-də Yeni Təyinat: General-mayor Nəsib Mirzəyev Baş İdarə Rəisi Oldu                        Generalın oğlu keçmiş sevgilisindən üzr istədi                        Kamran Əliyevin rəhbərliyi ilə Geniş Kollegiya iclası keçirilib                        Baş Prokurorluqdan kibertəhlükələrlə bağlı                         Sabah Bakıya yağış yağacaq                        Nazirlər Kabineti qrantlarla bağlı qaydalara dəyişiklik etdi
Tarix: 16-04-2025, 09:30
Bakıda və Abşeron yarımadasında müşahidə edilən qeyri-sabit hava şəraiti ilə əlaqədar sərnişindaşımanı həyata keçirən bütün daşıyıcılar məlumatlandırılıb. Səhər saatlarından bütün marşrutlar üzrə xətlərə avtobuslar buraxılıb.
Bu barədə Shir.az-a Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi (RİNN) yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) məlumat verilib.
Qeyd olunub ki, agentliyin Monitorinq Mərkəzi tərəfindən yollarda avtobusların hərəkətinə nəzarət olunur.
Belə ki, yağıntılı və küləkli hava şəraitinin olmasına baxmayaraq avtobus sürücüləri vətəndaşlarımıza təhlükəsiz və fasiləsiz xidmət göstərir. Sürücülərə qapalı tunellər və keçidi mümkün olmayan ərazilər barədə məlumat verilib.
“Sürət həddi mövcud şəraitə uyğun tənzimləndiyi üçün avtobuslararası intervallarda artım müşahidə edilə bilər. Sərnişinlərdən müvəqqəti çətinlikləri anlayışla qəbul etmələri, təhlükəsizlik qaydalarına riayət etmələri xahiş olunur.
Qeyd edək ki, bir neçə yolda hava şəraiti ilə əlaqədar məhdudiyyətlər tətbiq olunduğu üçün həmin ərazilərdən keçən bəzi avtobusların hərəkət sxemi dəyişdirilib. Bu haqda tezliklə daha ətraflı məlumat veriləcək”.