İlham Əliyevin ABŞ səfəri başa çatdı                        Milli Məclisin növbəti plenar iclası başladı                        Novruzəli Aslanov: Şamaxıda gənclərlə görüş insan kapitalının inkişafında mühüm əhəmiyyət daşıyır                        Novruzəli Aslanov: Azərbaycan–Serbiya Strateji Tərəfdaşlıq Şurası iqtisadi əməkdaşlıqda yeni mərhələdir                        Nazir Nihad Muxtarlıya yüksək vəzifə verdi                        TƏBİB-in icraçı direktoru vəzifəsindən azad edilib                        Heydərovun yeni müavinləri kimlərdir? - Dosye                        Əliyev və Vuçiç qeyri-rəsmi səhər yeməyində - Foto                        Xətai rayonunun icra başçısına ağır itki üz verib                        İşdən çıxarılan nazir müavinlərinin yerinə təyinat                        İlham Əliyev litvalı həmkarını təbrik etdi                        Cəmiyyətdə “güclü qadın” anlayışı və onun daxili yükü                        Sualın arxasındakı niyyət, cavabın arxasındakı dövlət – Münhendə səslənən mesaj                        “Sevgililər Günü”-nün səssiz qəhrəmanları                        Баку и Вашингтон закрепили стратегический курс: Хартия открывает новую геополитическую реальность                        İlham Əliyev bu şəxsləri də təltif etdi                        Prezident bu hərbçiləri təltif etdi                        DTX: Hakimiyyətin zorla ələ keçirilməsinə yönələn fəaliyyətlərlə bağlı cinayət işi açılıb                        Onlara ali xüsusi rütbələr verildi                        Bakıda zərgərlik mağazalarından oğurluq edən şəxs saxlanılıb                        Tərtər Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilib                        ABŞ - Azərbaycan Strateji Tərəfdaşlığı Yeni Mərhələyə Keçdi - Novruzəli Aslanov                        Novruz Aslanov: Avropadakı ikili standartlar Cənubi Qafqazda sülh gündəliyini zəiflədir                        Fəzail Ağamalı vəfat etdi                        İlham Əliyev 2 fərman imzaladı                        Prezident komitə sədrini icra başçısı təyin etdi                        Pensiyalar artırıldı - Sərəncam                        Bu sahədə aparılan yoxlamalar daha bir il dayandırıldı                        Nərimanovda məktəblərdə təhlükəsizlik mövzusunda polis–məktəb görüşü keçirilib                        Adı Qürur, Soyadı Vətən Olan Qəhrəman -
İsmayıllı rayonunda ilin yekunlarına dair hesabat yığıncağı keçirilib
Dekabrın 24-də İsmayıllı rayonunda ilin yekunlarına dair hesabat yığıncağı keçirilib. Tədbirdə İsmayıllı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Nahid Bağırov, millət vəkili Novruz Aslanov, idarə, müəssisə və təşkilat rəhbərləri, eləcə də ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.
Hesabat yığıncağında çıxış edən rayon icra hakimiyyətinin başçısı Nahid Bağırov ilin yekunlarına dair ətraflı məlumat verib. O, sosial-iqtisadi inkişaf, infrastruktur layihələrinin icrası, abadlıq-quruculuq tədbirləri, kənd təsərrüfatının inkişafı, əhalinin məşğulluğunun artırılması və sosial rifahın yaxşılaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirləri diqqətə çatdırıb. Qeyd olunub ki, yol, içməli su, elektrik enerjisi və qaz təchizatının yaxşılaşdırılması sahəsində mühüm layihələr icra edilib.
Daha sonra çıxış edən millət vəkili Novruz Aslanov ölkə rəhbərliyi tərəfindən regionların sosial-iqtisadi inkişafına göstərilən diqqət və qayğıdan bəhs edib. O, İsmayıllı rayonunda aparılan genişmiqyaslı quruculuq işlərinin Prezident siyasətinin uğurlu nəticəsi olduğunu vurğulayıb.
Tədbir çərçivəsində İsmayıllı rayonunda son 5 ildə görülən işlərə həsr olunmuş videoçarx nümayiş etdirilib. Videoçarxda həyata keçirilən layihələr, sosial obyektlərin tikintisi və yenidən qurulması, abadlıq işləri və digər mühüm fəaliyyətlər əks olunub.
Yığıncağın sonunda tədbir iştirakçıları cənab Prezident İlham Əliyevin ad günü münasibətilə dövlət başçısına müraciət ediblər, təbriklərini çatdırıblar, möhkəm cansağlığı, uzun ömür və ölkənin inkişafı naminə fəaliyyətində yeni uğurlar arzulayıblar.
Sonda qeyd olunub ki, İsmayıllı rayonunda dayanıqlı inkişafın təmin edilməsi və əhalinin rifah halının yüksəldilməsi istiqamətində görülən işlər bundan sonra da ardıcıl şəkildə davam etdiriləcək.