İlham Əliyevin ABŞ səfəri başa çatdı                        Milli Məclisin növbəti plenar iclası başladı                        Novruzəli Aslanov: Şamaxıda gənclərlə görüş insan kapitalının inkişafında mühüm əhəmiyyət daşıyır                        Novruzəli Aslanov: Azərbaycan–Serbiya Strateji Tərəfdaşlıq Şurası iqtisadi əməkdaşlıqda yeni mərhələdir                        Nazir Nihad Muxtarlıya yüksək vəzifə verdi                        TƏBİB-in icraçı direktoru vəzifəsindən azad edilib                        Heydərovun yeni müavinləri kimlərdir? - Dosye                        Əliyev və Vuçiç qeyri-rəsmi səhər yeməyində - Foto                        Xətai rayonunun icra başçısına ağır itki üz verib                        İşdən çıxarılan nazir müavinlərinin yerinə təyinat                        İlham Əliyev litvalı həmkarını təbrik etdi                        Cəmiyyətdə “güclü qadın” anlayışı və onun daxili yükü                        Sualın arxasındakı niyyət, cavabın arxasındakı dövlət – Münhendə səslənən mesaj                        “Sevgililər Günü”-nün səssiz qəhrəmanları                        Баку и Вашингтон закрепили стратегический курс: Хартия открывает новую геополитическую реальность                        İlham Əliyev bu şəxsləri də təltif etdi                        Prezident bu hərbçiləri təltif etdi                        DTX: Hakimiyyətin zorla ələ keçirilməsinə yönələn fəaliyyətlərlə bağlı cinayət işi açılıb                        Onlara ali xüsusi rütbələr verildi                        Bakıda zərgərlik mağazalarından oğurluq edən şəxs saxlanılıb                        Tərtər Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilib                        ABŞ - Azərbaycan Strateji Tərəfdaşlığı Yeni Mərhələyə Keçdi - Novruzəli Aslanov                        Novruz Aslanov: Avropadakı ikili standartlar Cənubi Qafqazda sülh gündəliyini zəiflədir                        Fəzail Ağamalı vəfat etdi                        İlham Əliyev 2 fərman imzaladı                        Prezident komitə sədrini icra başçısı təyin etdi                        Pensiyalar artırıldı - Sərəncam                        Bu sahədə aparılan yoxlamalar daha bir il dayandırıldı                        Nərimanovda məktəblərdə təhlükəsizlik mövzusunda polis–məktəb görüşü keçirilib                        Adı Qürur, Soyadı Vətən Olan Qəhrəman -
1-ci Azərbaycan Beynəlxalq İnvestisiya Forumunun keçirilməsi ilə bağlı dəyərli Prezidentimizə təşəkkürümü bildirirəm. Onun vizyonu və rəhbərliyi sayəsində bu tədbir mümkün olub. O, bu layihənin böyük dəstəkçisi olub.
Shir.az Oxu.az-a istinadla xəbər verir ki, bunu "Sea Breeze"in təsisçisi Emin Ağalarov bu gün Bakıda keçirilən I Azərbaycan Beynəlxalq İnvestisiya Forumunda bildirib.
O, tədbirin "Sea Breeze"də keçirilməyindən məmnunluğunu ifadə edib:
"Azərbaycan üçün davamlı inkişaf və qlobal inteqrasiyaya töhfə vermək məqsədilə buradayam. Azərbaycan, həqiqətən də, diqqətəlayiq və çoxşaxəli bir ölkədir və bu, xüsusi qürur mənbəyidir. Burada həyatın bütün sahələrində baş verən inkişafı müşahidə etmək və dünyanın hər yerindən insanların bir araya gəldiyi böyük beynəlxalq tədbirlərin keçirildiyini görmək böyük bir zövqdür".
E.Ağalarov bildirib ki, bu forum bir çox yeni sazişlərin imzalanacağı və fərqli sahələrdə pioner layihələrin təqdim ediləcəyi bir məkan olacaq:
"Artıq bu forumun birinci tədbirinə neçə nəfərin qatıldığını görə bilirik və bu, onun uğurlu olacağının göstəricisidir. Hər il bu forumun daha da böyüyəcəyinə və işimizin nəticələrinin daha da əhəmiyyətli olacağına inanıram".
"Mən ilk növbədə bütün strateji tərəfdaşlara təşəkkür etmək istəyirəm. Xüsusilə dəyərli Prezidentimizə təşəkkürümü bildirirəm, onun vizyonu və rəhbərliyi sayəsində bu tədbir mümkün olub.
Mən, həmçinin iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarova da təşəkkür etmək istəyirəm. O, bu layihənin böyük dəstəkçisi olub və bizim bütün vizyonlarımızın həyata keçirilməsinə kömək edib. Bundan əlavə, burada olan hörmətli qonaqlar, nazirlər və hökumət nümayəndələri ilə davamlı koordinasiya apararaq bu layihənin uğurlu olmasını təmin edirik.
Növbəti iki gün ərzində hamınıza məhsuldar və faydalı vaxt arzulayıram", - deyə E.Ağalarov qeyd edib.