Novruzəli Aslanov: Azərbaycan–Serbiya Strateji Tərəfdaşlıq Şurası iqtisadi əməkdaşlıqda yeni mərhələdir                        Nazir Nihad Muxtarlıya yüksək vəzifə verdi                        TƏBİB-in icraçı direktoru vəzifəsindən azad edilib                        Heydərovun yeni müavinləri kimlərdir? - Dosye                        Əliyev və Vuçiç qeyri-rəsmi səhər yeməyində - Foto                        Xətai rayonunun icra başçısına ağır itki üz verib                        İşdən çıxarılan nazir müavinlərinin yerinə təyinat                        İlham Əliyev litvalı həmkarını təbrik etdi                        Cəmiyyətdə “güclü qadın” anlayışı və onun daxili yükü                        Sualın arxasındakı niyyət, cavabın arxasındakı dövlət – Münhendə səslənən mesaj                        “Sevgililər Günü”-nün səssiz qəhrəmanları                        Баку и Вашингтон закрепили стратегический курс: Хартия открывает новую геополитическую реальность                        İlham Əliyev bu şəxsləri də təltif etdi                        Prezident bu hərbçiləri təltif etdi                        DTX: Hakimiyyətin zorla ələ keçirilməsinə yönələn fəaliyyətlərlə bağlı cinayət işi açılıb                        Onlara ali xüsusi rütbələr verildi                        Bakıda zərgərlik mağazalarından oğurluq edən şəxs saxlanılıb                        Tərtər Rayon Dövlət Yanğından Mühafizə Hissəsinin rəisi vəzifəsindən azad edilib                        ABŞ - Azərbaycan Strateji Tərəfdaşlığı Yeni Mərhələyə Keçdi - Novruzəli Aslanov                        Novruz Aslanov: Avropadakı ikili standartlar Cənubi Qafqazda sülh gündəliyini zəiflədir                        Fəzail Ağamalı vəfat etdi                        İlham Əliyev 2 fərman imzaladı                        Prezident komitə sədrini icra başçısı təyin etdi                        Pensiyalar artırıldı - Sərəncam                        Bu sahədə aparılan yoxlamalar daha bir il dayandırıldı                        Nərimanovda məktəblərdə təhlükəsizlik mövzusunda polis–məktəb görüşü keçirilib                        Adı Qürur, Soyadı Vətən Olan Qəhrəman -                        Prezidentin AAYDA sədri təyin etdiyi Nəsirli kimdir?                        Saleh Məmmədov AAYDA İdarə Heyətinin sədri vəzifəsindən azad edilib                        İlham Əliyev iki fərman imzaladı
Ağ Ölümə Qarşı Birlikdə: Nərimanovda Maarifləndirici Tədbir
Nərimanov Rayon Polis İdarəsinin təşəbbüsü ilə 45 nömrəli tam orta məktəbdə “Narkomaniyaya yox deyək, gələcəyimizi qoruyaq” mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirilib.
Tədbir iştirakçıları əvvəlcə torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canlarını fəda edən igid oğullarımızın əziz xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər.
Narkomaniyanın dünyanı məhvə sürükləyən və qarşısı alınmaz bəlaya çevrildiyini deyən Rayon Polis İdarəsinin rəisi polis polkovniki Arzu Heydərov  onunla mübarizədə bütün dövlət qurumlarının səfərbər olduğunu diqqətə çatdırıb.
O, bildirib ki, bu gün ölkəmizdə gənclərin layiqli vətəndaş kimi formalaşması, onların həyatın bütün sahələrində uğur əldə etmələri, zərərli vərdişlərdən uzaq durmaları  üçün dövlətimiz bütün imkanlarını səfərbər edib.  Paytaxtımızda olduğu kimi, respublikamızın hər bölgəsində idman olimpiya kompleksləri, idman qurğuları tikilib, qurulub və gənclərin ixtiyarına verilib.
Qeyd olunub ki, narkotiklərlə mübarizədə hüquq mühafizə orqanlarının qətiyyətli mübarizə tədbirləri, həmçinin belə maarifləndirici görüşlər  gələcəyimiz olan uşaqları, gəncləri qorumağa yönəlib. Belə ki, ötən müddət ərzində idarənin əməkdaşları tərəfindən keçirilən uğurlu əməlliyyat tədbirləri ilə narkotiklərlə bağlı 222 fakt qeydə alınıb, qanunsuz dövriyyədən 80 kiloqram 642 qram narkotik vasitə çıxarılıb.
Fiziki baxımdan sağlam, zərərli vərdişlərdən uzaq olan gənclərin sayəsində Vətən müharibəsində şanlı Zəfər qazandığımızı, antiterror tədbirlərindən sonra isə suverenlyimizin bərpa olunduğunu vurğulayan tədbir iştirakçıları “ağ ölüm”lə mübarizədə hər birimizin üzərinə böyük məsuliyyət düşdüyünü diqqətə çatdırıblar.
Sonda narkotik vasitələrin zərərlərindən bəhs edən videoçarx nümayiş olunub və şagirdləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.